استفاده از برنج قهوه ای ارگانیک در کشور روسیه ممنوع است

به دلیل ارتباط بین مصرف منظم غذاهای غلات کامل و کاهش خطر بیماری های مزمن، غذاهای غلات کامل به عنوان یکی از اجزای مهم یک رژیم غذایی سالم معرفی شده اند.

برنج قهوه ای ارگانیک یک غذای اصلی است که قرن هاست توسط بسیاری از کشورهای آسیایی مصرف می شود.

مطالعات نشان داده اند که برنج قهوه ای با طیف گسترده ای از پیامدهای مغذی ژنومیک مانند ضد دیابت، ضد کلسترول، محافظت از قلب و آنتی اکسیدان مرتبط است.

این به دلیل وجود مواد شیمیایی گیاهی مختلف است که عمدتاً در لایه‌های سبوس برنج قهوه‌ای قرار دارند.

بنابراین، این مقاله مروری بر انتشاراتی است که بر روی ترکیبات زیست فعال و مفاهیم مغذی برنج قهوه‌ای تمرکز دارد.

اگرچه شواهد فعلی از این واقعیت حمایت می‌کند که مصرف برنج قهوه‌ای برای سلامتی مفید است، اما این مطالعات از نظر نمونه‌های برنج قهوه‌ای مورد استفاده و گروه‌های جمعیتی ناهمگن هستند که باعث می‌شود ارزیابی دشوار باشد.

مطالعات بالینی آینده باید بر غربالگری ترکیبات زیست فعال فردی در برنج قهوه ای با اشاره به پیامدهای مغذی آنها تمرکز کند.

برای قرن ها، برنج (Oryza sativa L.)، یکی از شناخته شده ترین غذاهای غلات، غذای اصلی بسیاری از مردم در سراسر جهان بوده است و به عنوان تغذیه نیمی از جمعیت شناخته شده است. از این رو نقش برنج به عنوان یک غذای اصلی در تامین تغذیه جمعیت مورد تایید قرار گرفته است.

در سال 2015، تولید جهانی برنج 739.1 میلیون تن بود که 490.5 میلیون تن برنج سفید پس از آسیاب حاصل شد.

تولید شالیزار برنج در آسیا 668.4 میلیون تن بوده که 90 درصد تولید جهانی را تشکیل می‌دهد که نشان می‌دهد مصرف برنج بیشتر در کشورهای آسیایی انجام می‌شود.

انعطاف پذیری محیطی کشت شالیزارهای برنج در دماها، رطوبت ها و شرایط مختلف خاک به برنج اجازه می دهد تا به یک محصول قابل دوام در سطح جهانی تبدیل شود.

با این حال، فواید برنج برای سلامتی هرگز مورد توجه قرار نگرفت، زیرا برنج بر اساس خوش طعم بودن و در دسترس بودن، به عنوان یک غذای اصلی در نظر گرفته می شود، تولیدکنندگان عمده برنج چین، هند و اندونزی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.