با روکش چوب راش ساعت مچی درست کنید!

چوب یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین مصالح در جهان است، می توان از آن در سازه های معماری (ساختمان، پل …)، در مبلمان (میز، کمد، قفسه، …)، کاغذ و به روش های مختلف دیگر استفاده کرد.

روکش چوب راش سازگار با محیط زیست است، ظاهر خوبی دارد، قوی است و می تواند صدها سال دوام بیاورد.
دو گونه چوب وجود دارد: چوب سخت و چوب نرم، چوب سخت از درختان آنژیوسپرم (درختان گلدار) که دارای برگ های پهن هستند به دست می آید.

درختان چوب سخت دارای تراکم بالا، رشد آهسته، مقاومت در برابر آتش، ساختار داخلی پیچیده و رنگ های تیره تر هستند. درختان چوب سخت کوتاه، قطر بزرگ، اعوجاج و عمدتاً گران هستند، نمونه هایی از چوب سخت: ماهون، افرا، بلوط و راش، چوب برخی از درختان آنژیوسپرم همیشه سخت نیست.

پنج نوع جهت دانه وجود دارد: مستقیم، مارپیچی، در هم تنیده، موج دار و نامنظم، الگوی دانه مستقیم در گونه های چوبی که مستقیم و موازی با تنه درخت رشد می کنند ظاهر می شود.

چوب با الگوی دانه مستقیم ساده ترین کار با آن است، الگوی دانه های مارپیچی در گونه های چوبی ظاهر می شود که با دانه با شیب کمی رشد می کنند.

الگوی دانه های در هم تنیده در همان گونه های چوبی ظاهر می شود که الگوی دانه های مارپیچی دارند اما جهت خود را تغییر داده اند.

بسته به این تغییرات جهت، چوب می تواند به صورت کم عمق یا قوی در هم قفل شود، الگوی دانه مواج در گونه های چوبی ظاهر می شود که دانه ها به صورت موج دار رشد می کنند.

الگوی دانه های نامنظم یک دانه چوب است که به شکلی غیرعادی می پیچد یا می چرخد، الگوی دانه های نامنظم می تواند ناشی از عوامل زیادی باشد، مانند جدا شدن شاخه ها از تنه، گره ها و خراش ها، پرتوها به یک ویژگی اشاره دارد که در چوب نیز یافت می شود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.