با مصرف ماهانه روغن حیوانی صباح دیگر موهایتان سفید نمی شود!

اصطلاح دیگری که باید در مورد آن بدانیم استر است، استرها ترکیبات آلی هستند که در آنها یک گروه آلکیل جایگزین اتم هیدروژن در کربوکسیلیک اسید می شود.

به عنوان مثال، اگر اسید استیک اسید و روغن حیوانی صباح گروه متیل باشد، استر حاصل را متیل استات می نامند، واکنش اسید استیک با متانول باعث تشکیل متیل استات و آب می شود.

واکنش زیر در شکل 9.6 نشان داده شده است، استری تشکیل شده در این روش یک واکنش تراکم است. همچنین به عنوان استریفیکاسیون شناخته می شود، به این استرها استرهای کربوکسیلات نیز می گویند.

بنابراین، در این مرحله، بیایید مطمئن شویم که درباره چه چیزی بحث کرده ایم. بیودیزل یک متیل (یا اتیل) استر یک اسید چرب است.

از روغن نباتی تهیه می شود، اما روغن گیاهی نیست، اگر 100% بیودیزل داشته باشیم، به آن B100 می گویند – این روغن گیاهی است که برای ساخت بیودیزل ترانس استری شده است.

باید استانداردهای ASTM بیودیزل را رعایت کند تا واجد شرایط ضمانت باشد و به عنوان بیودیزل بفروشد و واجد شرایط دریافت هر گونه اعتبار مالیاتی باشد، اغلب، با گازوئیل مبتنی بر نفت ترکیب می شود.

اگر B2 باشد، 2٪ بیودیزل و 98٪ گازوئیل مبتنی بر نفت دارد، سایر ترکیبات عبارتند از: B5 (5٪ بیودیزل)، B20 (20٪ بیودیزل)، و B100 (100٪ بیودیزل) چرایی استفاده از ترکیبات را در بخش زیر مورد بحث قرار خواهیم داد.

و واضح است: گاهی اوقات روغن نباتی در موتورهای دیزل استفاده می شود، اما می تواند باعث مشکلات عملکرد و خراب شدن موتورها در طول زمان شود.

گاهی اوقات، روغن نباتی و الکل را در امولسیون با هم مخلوط می کنند، اما هنوز بیودیزل نیست، زیرا خواص متفاوتی با بیودیزل دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.