بررسی علتهای خاصی که از مزایای دفتر 200 برگ می گوید و اینکه حافظه شما قابل اعتماد نیست

حافظه شما قابل اعتماد نیست دفترچه یادداشت مکانی عالی برای یادداشت سریع یک فکر قبل از فراموش کردن آن است.

در حالی که ممکن است در لحظه ای فکر کنید که خاطره با شما خواهد ماند، اما به احتمال زیاد آن اطلاعات کوچک یا جرقه یک ایده نمی ماند.

حافظه نه تنها زودگذر است، بلکه به طرز باورنکردنی خطاپذیر است شهادتان عینی در پرونده‌های دادگاه‌های بسیار غیرقابل اعتماد است.

معمولا شهادت افرادی را دریافت می‌کنند که حتی افرادی را که به اصطلاح «خط‌نامه‌های بسیار برتر» می‌گویند  مهارت‌های العاده‌هایی که به آن‌ها اجازه می‌دهند.

آنها افرادی هستند که تمام جزئیات زندگی خود را به خاطر بسپارند – مستعد به دروغ هستند.

خاطرات حتی زمانی که معتقدیم وقایع را به وضوح به یاد می آوریم، خاطرات ما ممکن است اشتباه باشد.

پس آیا جای تعجب است که ما در خاطر سپردن شماره تلفن و لیست مواد غذایی مشکل داریم؟ پس نیاز است تا از یک دفتر برای این امر استفاده نماییم.

حمل خودکار و کاغذ نوشتن اطلاعات را در لحظه آسان می کند و زمانی که به دفترچه یادداشت خود می روید تصویر دقیق تری از روز ارائه می دهد.

نوشتن وقایع و افکار در طول روز راه خوبی برای تقویت حافظه است، اما از یک دفترچه یادداشت می‌توانم برای مقاصد نه بیشتر از آن استفاده کنم، مثلاً یادداشت کنید که آن تکه پیتزای شگفت‌انگیز را از کجا تهیه کرده‌اید.

نوشتن در یک دفتر می تواند برای سلامت روان شما مفید باشد.
روزنامه نگاری تکنیکی است که پزشکان برای مبارزه با مسائل مربوط به سلامت روانی اضطراب و توصیه می کنند.

نگه داشتن یک دفتر خاطرات به افراد کمک می کند تا افکار و ترس های درونی خود را بیان کنند، الگوهای افکار منفی را شناسایی کنند و علائم را دنبال کنند.

حتی اگر نگران، داشتن یک دفتر خاطرات می تواند به روشن شدن احساسات و شناخت خود کمک کند.

ممکن است فکر کنید که برای نوشتن هر روز وقت بخواهید، اما اگر یک دفترچه به همراه داشته باشید، دفتری همیشه برای نوشتن در خاطر داشته باشید، در حالی که در طول زندگی روزانه خود را از دست می دهید.

دفتر

هرگز نمی بیند چه زمانی الهام گرفته می شود حمل دفترچه یادداشت برای قرن ها اساس توسعه خلاقیت بوده است.

لودویگ ون بتهوون بدون آن به جایی نرسید، فقط در صورتی که وقتی بیرون بود الهام گرفت بنجامین فرانکلین دفترچه یادداشت جیبی و یا یک دفتر 200 برگ  به همراه داشت.

تا پیشرفت اخلاقی خود را در برنامه توسعه شخصیت «13 فضیلت» ترسیم کند مارک تواین به هر جا که سفر می کند دفترچه هایی با خود می برد تا مشاهدات و ایده های کتاب را یادداشت کند.

امروز هم همینطور هنرمندان و هنرمندان مدرن می‌دانند که بهترین ایده‌هایشان احتمالاً وقتی پشت میزهای می‌نشینند و کار می‌کنند، به ذهنشان نمی‌رسد.

آنها دفترچه های یادداشتی را حمل می کنند تا مطمئن شوند که وقتی فکر درخشانی به ذهنشان خطور می کند همیشه آماده شوند.

حتی اگر قصد نویسنده یا آهنگساز مشهوری شوید، بدون شک در طول زندگی روزمره‌تان جرقه‌های درخشانی دارید و یک دفترچه یادداشت به شما اجازه می‌دهد تا آنها را به خاطر بسپارید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.