تاثیر هویج بر سلامتی

سوء تغذیه یکی از مشکلات اصلی بهداشتی است که به طور گسترده در جهان پدیدار می شود. سوءتغذیه و پروتئین-انرژی همراه با کمبود مواد معدنی یکی از دلایل اصلی بیماری و مرگ در جهان است.

از این رو برای دانستن قیمت مبل راحتی ارزان می توانید به مراکز و نمایندگی های فروش این نوع از محصول مراجعه نمایید.

در حالی که میزان بروز گرسنگی شدید در چند دهه گذشته کاهش یافته است، تخمین زده می شود که 821 میلیون نفر در سال 2017 به طور مزمن دچار سوءتغذیه بوده و طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO)، 210 میلیون کودک و زن از کمبود ویتامین A رنج می برند (1) و 45 درصد از کودکان زیر پنج سال در کشورهای در حال توسعه با شیوع بالا در جنوب آسیا و آفریقا دچار سوء تغذیه هستند (2). کمبود ویتامین A (VAD) یکی از تظاهرات اصلی سوء تغذیه است (3).

به عنوان مثال، 51.5٪ از کودکان در پاکستان با VAD مواجه هستند که شیوع کمی در پسران نسبت به دختران دارد (4).

VAD می تواند به گیرنده های نوری چشم آسیب برساند و منجر به مشکلات بینایی از جمله خشکی دهان شود. منابع غذایی ویتامین A به محافظت از بینایی، کاهش دژنراسیون ماکولا و سرکوب توسعه آب مروارید پیری، یکی از دلایل اصلی نابینایی کمک می کند (5، 6).

برای اطلاع و یادگیری از طرز تهیه مربای هویج غلیظ می توانید از سایت های بسیار معتبر اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

فراتر از اختلال بینایی، VAD عملکرد سیستم ایمنی را کاهش می‌دهد و به ناباروری، عوارض و مرگ‌ومیر کمک می‌کند دو رویکرد برای غلبه بر این بیماری‌های غیرواگیر (NCDs) وجود دارد: پیشگیری و درمان. پیشگیری می تواند هزینه کمتری نسبت به درمان داشته باشد زیرا شامل تغییر عادات سبک زندگی می شود.

برای کاهش بیماری های غیرواگیر با تغییرات رژیم غذایی، محققان در حال بررسی ترکیباتی هستند که به طور طبیعی در غذاهای غنی شده با مواد مغذی از جمله “مواد مغذی” برای درمان بیماری های غیرواگیر وجود دارد (7).

مواد مغذی به عنوان غذا یا بخشی از غذا توصیف می شود که می تواند مزایای سلامتی از جمله پیشگیری از بیماری های مزمن را ارائه دهد (8، 9).

یکی از بهترین روش ها و طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم را می توانید از سایت مطلع شوید.

مواد مغذی بومی تمدن های هندی، رومی، سومری و چینی هستند (10). مصرف مکرر مواد مغذی در افراد در هر سنی بسیار رایج است.

در ایالات متحده آمریکا ~ 55٪ از کودکان اغلب مواد مغذی را به عنوان ویتامین ها و مکمل های معدنی مصرف می کنند (11). استفاده از مکمل های غذایی طی 20 سال گذشته افزایش یافته است.

از این رو، مکمل های غذایی حدود 30 میلیارد دلار در ایالات متحده و 100 میلیارد دلار در سطح جهان تخمین زده می شود (12، 13). در سال 2020، فروش مکمل های غذایی در ایالات متحده به طور قابل توجهی 255٪ و 415٪ به دلیل همه گیری COVID-19 افزایش یافته است (14). مواد مغذی از مواد مغذی جدا شده تا مکمل های غذایی پیچیده را شامل می شود.

برای دانستن و نحوه تعرفه گذاری خدمات پرستاری شامل چه کسانی میشود لازم است به مراکز خدماتی مراجعه نمایید.

پروبیوتیک ها، پری بیوتیک ها، فیبرهای غذایی، اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان ها همه به عنوان مکمل های غذایی طبقه بندی می شوند (15)

 • منابع:
  1. Development of Carrot Nutraceutical Products as an Alternative Supplement for the Prevention of Nutritional
 • تبلیغات: 
  1. مردی با خوردن زرشک عمری جاودانه بگیرید!
  2. مراکز عرضه پارچه لگ چرم مرغوب
  3. فروش کلی تیشرت ورزشی یقه گرد زنانه
  4. فروش فرز cnc با قیمت ارزان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.