تبدیل چینی آلات بهداشتی لوتوس به پنجره های اتاق!

در طول فرآیند تولید، رفتار مکانیکی مواد بسیار غیر خطی است در حالی که تغییر شکل‌ها می‌تواند تا 20 درصد طول مشخصه محصول برسد.

با توجه به اینکه تلورانس ها با توجه به شکل هدف معمولاً قابل قبول هستند اگر از 0.5٪ ابعاد محصول تجاوز نکنند، به نظر می رسد پیش بینی قالب برای لوازم بهداشتی یک مشکل مهندسی بسیار چالش برانگیز باشد (شکل 1 را ببینید).

به عنوان اولین گام به سمت یک روش موثر پیش‌بینی قالب، در این مقاله، یک رویکرد عددی برای پیش‌بینی شکل تغییر شکل‌یافته ظروف بهداشتی سرامیکی در طول فرآیند تولید ارائه می‌شود.

روش پیشنهادی با همکاری SACMI، یک شرکت پیشرو در جهان در تولید چینی آلات بهداشتی لوتوس آزمایش شده است.

مقاله بصورت زیر مرتب شده است، در بخش 2 فرآیند تولید توضیح داده شده است، در بخش 3 آزمایش های تجربی، انجام شده به منظور مشخص کردن خواص مکانیکی مواد، ارائه شده است.

در بخش 4 رویکرد عددی پیشنهادی مورد بحث قرار می‌گیرد، در حالی که در بخش 5 نتایج عددی با داده‌های تجربی به منظور اعتبارسنجی پیش‌بینی‌های مدل مقایسه می‌شوند. در نهایت، برخی از نتایج در بخش 6 استخراج شده است.

فرآیند تولید لوازم بهداشتی را می توان به طور ایده آل به سه مرحله اصلی تقسیم کرد: شکل دهی، خشک کردن و پخت.

در مرحله شکل دهی، لغزش متشکل از مخلوطی از پودرهای سرامیکی در قالب ریخته می شود.

تخلخل قالب اجازه می دهد تا آب فیلتر شود بنابراین منجر به رسوب یک لایه خاک رس در چسبیدن به سطوح قالب می شود.

هنگامی که چنین لایه ای به ضخامت مورد نظر (4-7 میلی متر) رسید، آب حذف می شود. هوای تحت فشار تزریق می شود، خاک رس را کمی اشباع می کند، بنابراین حداقل را فراهم می کند

آزمایش های تجربی زیر به منظور مشخص کردن خواص مکانیکی مواد انجام شده است.

در واقع، آنها حداقل مقدار داده‌های تجربی مورد نیاز برای کالیبره کردن یک مدل عددی نسبتاً قوی را نشان می‌دهند.

مشکلاتی که در استفاده از روش‌های استاندارد مشخصه مواد، به ویژه در هنگام شلیک، با آن مواجه می‌شوند، مورد بحث قرار می‌گیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.