تردمیل دست دوم را قبل از خرید تست کنید

تردمیل

سرعت را تا یک کیلومتر در ساعت پایین ببرید، و با احتیاط روی تسمه تردمیل قرار بگیرید. امکان دارد به علت سنگینی وزن شما،سرعت آن کمی کند شود ولی تسمه ی دو، نباید از حرکت باز ایستد یا کند شود و ولتاژ نباید بعد از تقویت و تنظیم قطعات، ناگهان افزایش یابد. سرعت دستگاه را تا جایی که خودتان راحت هستید تا 3.5 کیلومتر در ساعت بالا ببرید، و مطمئن شوید که وقتی روی آن قرار می گیرد به علت سنگینی وزنتان، صدا نمی دهد (شاید زیر پایتان کمی صدای تپ تپ بشنوید که این عادی است)، چک کنید که وقتی روی تسمه قرار می گیرید، تسمه گیر نمی کند (کمی لیزخوردگی ممکن است فقط به دلیل شل بودن تسمه ی دو باشد یا شاید تسمه نیاز به روغن کاری دارد)، . وقتی روی تخته ی دو قرار می گیرید ببینید آیا شاسی صدای تلق تلق می دهد یا خیر.

تردمیل دست دوم

اگر تسمه تپ تپ می کند یا وقتی سرعت کم است با شتاب به جلو حرکت می کند، می تواند نشان دهنده ضعیف بودن برد جریان برق باشد که شاید نیاز به تعویض داشته باشد.

اگر تسمه دو در سرعت 5- 3.5 کیلومتر در ساعت گیر می کند، و کشش تسمه دو منظم است،شاید فقط باید روغن کاری شودیا بعلت اصطکاک , نیاز به تعویض باشد.

اگر موتور وقتی وزن زیادی را متحمل می شود، صدا می دهد، می تواند به دلیل ضعیف بودن موتور یا برد پایینی جریان برق باشد.

اگر احساس می کنید فریم ثابت نیست یا خیلی تغ تغ می کند، شایدنشان دهنده لق بودن قطعات مونتاژ (پیچ و مهره های درپوش را چک کنید) یا ترک خوردن فریم باشد.

تردمیل دست دوم

یک لحظه از دستگاه پایین بیایید و تردمیل را از برق بکشید، و دستتان را بین تسمه ی دو و تخته ی دو قرار دهید (اگر تسمه درست تنظیم است باید بتوانید دستتان را به راحتی تا حدوداً وسط آن ببرید). سطح تخته دو را چک کنید که شکستگی یا ترک خوردگی نداشته باشد، باید روان حرکت کند.

سطح تخته هموار نیست (تاب برداشته یا ترک خورده)- این امر نشان دهنده تعمیر و نگهداری نادرست تردمیل است و شاید مشکل مکانیکی اساسی داشته باشد.

تعدادی ابزار شناسایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها از کیفیت مطلوب تردمیلی که خریداری خواهید کرد، مطمئن شوید.

ما ابزار شناسایی را خیلی کلی تعریف کردیم؛ اگر سوال خاصی دارید لطفاً راحت باشید و مستقیماً با من تماس بگیرید.

مجید قاسم زاده فیزیولوژیست ورزشی

جهت مشاوره رایگان و دریافت برنامه تمرینی ویژه دستگاههای هوازی ( تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ) با شماره ۰۹۳۶۱۷۸۲۸۴۸ تماس حاصل نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.