تردمیل دست دوم را چگونه تست کنیم؟

 تردمیل دست دوم را از لحاظ سالم بودن چطور تست کنیم؟

با ایستادن بر ریل های کنار تسمه ی دُو، تردمیل را روشن کنید. سرعت تردمیل را در 3.5 کیلومتر در ساعت تنظیم کنید و مطمئن شوید که سرعتش خیلی راحت و روان زیاد می شود. سرعت را در 7 کیلومتر در ساعت تنظیم کنید و به صدای موتور گوش دهید؛ به صدای تک تیک، صدای جیغ مانند، ساییدگی یا تغ تغِ آن گوش دهید. آن را در 10 کیلومتر در ساعت یا در حداکثر سرعت تنظیم کنید و ببینید آیا خیلی می لرزد (لرزش ِ کم عادی است). سرعت را تا 3 کیلومتر در ساعت کم کنید و درجه شیب را از 0 به حداکثر برسانید، یک لحظه آن را در درجه 1 تنظیم کنید و وقتی دوباره آن را در درجه قبلی تنظیم می کنید باید خیلی راحت،بدون این که نامنظم حرکت کند یا ساییدگی داشته باشد، پایین بیاید و شیب پیدا کند.

تردمیل دست دو

سرعت موتور باید خیلی راحت و روان بالا برود و منظم حرکت کند، اگر بالا و پایین می رود یا نامنظم حرکت می کند، می تواند نشان دهنده ی وجود مشکلی در موتور یا برد پایینی جریان برق باشد.
صدای تغ تغ- صدای تغ تغ یا تیک تیک موزون، می تواند نشانه قفل شدگی شدیدِ یکی از غلتک ها یا موتور باشد. صدای جیغ مانند یا صدایی که تسمه به علت سفتی و خشکی ایجاد می کند، نشانه خرابی اساسی قطعات مکانیکی است. (توجه داشته باشید که شکافی روی تسمه ی دُو وجود دارد که وقتی روی غلتک ها در حرکت است، موجب ایجاد صدای خفیف تپ تپ می شود که این صدا عادی است).
لرزش- لرزش زیاد در هنگامی که سرعت بالاست، می تواند نشان دهنده نامیزان بودن چرخ لنگری موتور یا گیر کردن یا مسدود شدن یکی از قطعات باشد.
شیب- اگر شیب خوب تنظیم نیست، ممکن است سنسور نامیزان باشد، اگر ساییدگی دارد یا نامنظم حرکت می کند، می تواند نشان دهنده خرابی مکانیکی باشد.

مجید قاسم زاده فیزیولوژیست ورزشی

جهت مشاوره رایگان و دریافت برنامه تمرینی ویژه دستگاههای هوازی ( تردمیل ، دوچرخه ثابت ، الپتیکال ) با شماره ۰۹۳۶۱۷۸۲۸۴۸ تماس حاصل نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.