زنی با خوردن اسانس طبیعی زیره سبز در عرض 2 ماه 5کیلو وزن کم کرد

با وجود اینکه آنها دو چتر (Apiaceae) هستند، زیره دانه ای از گونه cumimum cyminum است، در حالی که زیره از گونه carum carvi می آید.

زیره گیاهی کوچک است که عمدتاً در هند رشد می کند، اگرچه در بیشتر مناطق مدیترانه یافت می شود.

این گیاه سالی یک بار بذر می دهد.

از سوی دیگر، اسانس طبیعی زیره سبز گیاهی دوساله است که به طور وحشی در آب و هوای بسیار خشن‌تر از زیره سبز می‌شود، مثلاً در اروپای شرقی.

تفاوت طعم
زیره ادویه ای با طعم تند و تند است، در حالی که زیره زیره لطیف تر است.

تفاوت طعم اصلی این است که زیره از زیره انیسون، تازه و شیرین تر است.

این تفاوت اصلی بین این دو ادویه است که در این سطح هیچ ربطی به آن ندارند، فقط باید آنها را بچشید تا بلافاصله متوجه آن شوید.

برای محبوبیت می توان گفت که زیره ادویه ای از کشورهای “گرم” و غذاهای تند است، در حالی که زیره سیاه ادویه ای از کشورهای “سرد” و نرم تر است.

زیره در غذای مغرب زمین جایگاه برجسته ای دارد که برای راس الحانوت معروف، در تاجین ها، مچویی و سایر کوسکوس ها ضروری است، اما همچنین در هند، مرکزی در ترکیب کاری، یا حتی در غذاهای خاورمیانه و از جنوب آمریکا: فلافل، هوموس، گازپاچو، امپانادا، فلفل قرمز و غیره.

زیره به نوبه خود در اروپای شمالی و شرقی، به ویژه در غذاهای آلمانی، اتریشی یا مجارستانی استفاده می شود، جایی که در بسیاری از غذاهای معمولی یافت می شود: کلم ترش، نان، کیک، گولاش و در الکل های خاصی مانند آلش هلندی، آلزاس. schnapps یا kümmel.

زیره همچنین به طور گسترده در ساخت پنیرها استفاده می شود: مونستر، گودا، گرومه، هلند لیدن، نروژی جستوست و غیره.

زیره یک دانه سبز رنگ با دو برچه بسیار بلند است، در حالی که زیره دانه ای گردتر و تیره تر از زیره است.

ظاهر آنها چیزی نیست که این دو ادویه را بیشتر از هم متمایز می کند، بلکه عمدتاً از جایی است که سردرگمی از آن سرچشمه می گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.