ساختار و عملکرد انواع چکمه

چارچوب معیشت پایدار (SLF) که بر دارایی های خاص خانوار برای تعیین موقعیت اجتماعی-اقتصادی در میان خانواده ها در محیط روستایی تمرکز دارد [34].

به گفته کولمیر و گمپر، «…افراد برای دستیابی به اهداف خود به مجموعه ای از دارایی ها نیاز دارند، زیرا هیچ سرمایه ای به تنهایی برای به دست آوردن نتایج مطلوب تولید انواع چکمه ساق کوتاه زنانه کافی نیست.» [35].

بنابراین، ما وضعیت اجتماعی-اقتصادی خانواده را به عنوان تابعی از مالکیت دارایی‌های مهم معیشتی که شامل دارایی‌های انسانی (دانش، مهارت‌ها و سلامت)، دارایی‌های اجتماعی (شبکه‌های اجتماعی و عضویت در گروه‌ها)، دارایی‌های طبیعی (ذخایر منابع طبیعی مانند زمین) است، مفهوم‌سازی کردیم.

دارایی های مالی (نقد و سپرده های بانکی) و دارایی های فیزیکی (مانند سرپناه امن).

شاخص‌های دارایی‌های موجود در شاخص وضعیت اجتماعی-اقتصادی از SLF و مطالعات معیشتی موجود در منطقه Wolaita و جاهای دیگر در اتیوپی [34،36،37،38] استخراج شده‌اند.

در مجموع 51 شاخص دارایی در شاخص وضعیت اجتماعی-اقتصادی خانواده گنجانده شد و همه به یک پاسخ دوگانه نیاز داشتند، 0 برای “نه” و 1 برای “بله”.

نمرات شاخص ثروت برای شاخص وضعیت اجتماعی-اقتصادی خانواده از طریق تحلیل مؤلفه اصلی (PCA) تعیین شد.

به استثنای آن شاخص‌های دارایی که متعلق به همه (بالای 95٪) یا تعداد کمی (زیر 5٪) است، در مجموع 35 شاخص دارایی در PCA گنجانده شده است.

شما می توانید مناسب ترین نوع انواع چکمه پلاستیکی خزدار را به راحتی از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید.

جمع آوری داده ها
جمع آوری کننده های باتجربه داده که دارای مدرک دیپلم یا مدرک دانشگاهی در زمینه علوم اجتماعی یا بهداشتی بودند، استخدام و آموزش دیدند.

گردآورندگان داده های آموزش دیده ابزارها را در شش خانوار در منطقه مورد مطالعه برای اطمینان از قابل فهم بودن، وضوح و ارتباط سؤالات از قبل آزمایش کردند.

دو گردآورنده داده در هر سایت مطالعه مستقر شدند: یکی سرپرست خانوار والدین و دیگری کودک را بررسی کرد.

جمع آوری داده ها با استفاده از یک ابزار از پیش آزمایش شده در مکانی انجام شد که حریم خصوصی را برای پاسخ دهنده فراهم می کرد.

جمع آوری داده ها روزانه استفاده از چکمه های پلاستیکی توسط سه دستیار ناظر و هر سه روز توسط نویسنده اول نظارت می شد.

در هر سایت مطالعه، کارکنان کلینیک توسعه MFI با رهبران شبکه kebele و سایر افراد آگاه در روستا همکاری کردند تا خانواده‌های نمونه را با جمع‌آوران داده مرتبط کنند.

یک کارمند آموزش دیده وارد کردن داده ها، داده ها را همانطور که در پرسشنامه کدگذاری شده بود، در یک صفحه گسترده SPSS وارد کرد. برای تجزیه و تحلیل از بسته آماری علوم اجتماعی نسخه 20 (SPSS) استفاده شد.

تجزیه و تحلیل توصیفی با استفاده از توزیع فراوانی برای توصیف وضعیت اجتماعی و اقتصادی خانوارها، کفایت مالکیت کفش و میزان استفاده محافظتی از کفش در میان پاسخ دهندگان انجام شد.

از آزمون T نمونه های مستقل برای تعیین اینکه آیا میانگین نمرات استفاده محافظتی از چکمه پلاستیکی شیک بر اساس جنسیت (طبقه بندی)، سن (در ابتدا به عنوان فاصله اندازه گیری می شود) متفاوت است استفاده شد.

 • منابع:
  1. The extent of protective footwear use among school-age rural children at high risk for podoconiosis and socio-economic correlates
 • تبلیغات: 
  1. قیمت انواع پارچه لگ چرم صادراتی
  2. شرکت فروش مانتو شلوار ورزشی
  3. پردازش رنگ در مغز انسان
  4. تخفیف 90 درصد زرشک در مشهد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.