قبل تمرین تردمیل چه غذایی بخوریم؟

تغذیه قبل از تمرین با تردمیل :

تردمیل انجام تمرینات ورزشی هوازی به کاهش وزن و تناسب اندام کمک می کند. کسانی که فقط برای سلامتی ورزش می کنند، می توانند 3 روز در هفته و در هر جلسه به مدت 30 دقیقه به انجام تمریناتی ورزشی مشغول بشوند؛ اما افرادی که اضافه وزن دارند، می بایست زمان تمرینات خود را به 45 دقیقه برسانند و در کنار ورزش رژیم غذایی مناسبی را در پیش بگیرند. البته در هنگام ورزش چه با دستگاه های ورزشی و چه بدون آن ها، نباید بسیار سیر یا خیلی گرسنه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

متخصصین ورزشی معتقدند بهتر است افراد 2 ساعت قبل از شروع تمرینات ورزشی غذای حاوی کربوهیدرات بخورند تا انرژی لازم در هنگام ورزش را داشته باشند. نان، سیب زمینی، برنج و… منابع اصلی کربوهیدارت هستند. کربوهیدرات ها به انتقال سریع تر پیام های بدن کمک کرده و منجر به چابکی می شوند.

درست و اصولی غذا خوردن به افزایش قدرت عضلات، استقامت بدن و سوخت و ساز بیشتر کمک می کند. تردمیل یک دستگاه ورزشی هوازی است و کاربر می تواند به وسیله آن در مدت نسبتا طولانی در سطح خفیف، متوسط و شدید ورزش کند.

بدن در 15 الی 20 دقیقه اول تمرین ورزشی قند از دست می دهد و بعد وارد مرحله چربی سوزی می شود. خوردن مواد غذایی حاوی فیبر مانند میوه های تازه همچون پرتقال، سیب، هندوانه و… 2 ساعت قبل از ورزش توصیه می شود؛ چون فیبرها به تدریج هضم شده و انرژی لازم را فراهم می کنند.

متخصصین تغذیه اعلام کردند: خوردن مواد غذایی پرکالری و چرب و شیرین تا 1 ساعت پس از ورزش سبب چاقی بیشتر می شود؛ زیرا پس از فعالیت شدید بدن به سرعت این مواد را جذب و ذخیره می کند. خوردن مواد غذایی حاوی کلازن پس از ورزش بسیار توصیه می شود. کلاژن علاوه بر بازسازی پوست به ترمیم غضروف، عضلات و تاندون ها کمک می کند.میوه و سبزیجاتی که رنگ سبز تیره دارند مانند کرفس، کاهو، خیار و … حاوی کلاژن می باشند.

پس از ورزش خوردن مواد پروتئینی نیز مفید می باشد. پروتئین یک ماده حیاتی برای حفظ و بازسازی بافت ها و سلول های به شمار می آید؛ اما بهتر است پروتئینی استفاده کنید که فاقد چربی باشد. بنابراین گوشت بدون چربی، لبنیات کم چرب و سویا بهترین منابع پروتئین برای ورزشکاران محسوب می شوند.

دویدن بر روی تردمیل دمای بدن را بالا می برد و اگر فرد مستعد عرق ریختن باشد، آب زیادی از دست خواهد داد؛ به همبن علت در هنگام تمرین بر روی این دستگاه می بایست یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هرگاه احساس تشنگی کردید، آب بنوشید. این کار دمای بدن را متعادل نگه داشته و از گرمازدگی ورزشی پیشگیری می کند.

تنفس صحیح در هنگام تمرین با تردمیل اهمیت زیادی دارد. تنفس درست و اصولی اکسیژن لازم برای بافت ها را تامین می کند؛ در نتیجه هم سوخت و ساز بهتر صورت می گیرد و هم از ترشح سمومی همچون اسید لاکتیک جلوگیری می شود. اسید لاکتیک همان ماده ای است که در حین ورزش ایجاد درد و گرفتگی می کند.

جهت مشاوره رایگان و دریافت برنامه تمرینی ویژه تردمیل با شماره ۰۹۳۶۱۷۸۲۸۴۸ تماس حاصل نمایید.( مجید قاسم زاده فیزیولوژیست ورزشی )

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.