فردی نوره طیبات در گلخانه پرورش می دهد

یکی از شایع ترین دلایل موهای ناخواسته بدن می تواند سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد که در این حالت، تولید بیش از حد هورمون مردانه در تخمدان زن شروع می شود، همچنین در این مشکل، برخی از کیست ها در تخمدان زن شروع به تشکیل می کنند.

در ادامه دلایل دیگری که باعث به وجود آمدن موهای زائد در بدن می شود را خواهیم گفت که البته می توان با استفاده از نوره طیبات برای از بین بردن آن اقدام کرد، تا پایان این مقاله جذاب و متفاوت با ما همراه باشید.

سرطان غدد فوق کلیوی: این دو غده مثلثی شکل هستند که در بالای کلیه ها وجود دارند، به دلیل وجود سرطان یا تومور در آنها ممکن است مشکل موهای زائد در صورت در زنان وجود داشته باشد.

سرطان تخمدان: زنان حتی اگر تومور یا مشکل سرطان در تخمدان وجود داشته باشد، ممکن است دچار مشکل موهای ضخیم و ناخواسته روی صورت شوند.

سندرم کوشینگ: در این مشکل میزان هورمونی به نام کورتیزول در بدن افزایش می یابد، این مشکل می تواند ناشی از مصرف بیش از حد داروهای حاوی این هورمون باشد، این داروها برای درمان بیماری هایی مانند آسم، التهاب پوست، سرطان، بیماری روده، درد مفاصل و آرتریت استفاده می شوند، یکی از علائم سندرم کوشینگ در زنان، موهای زائد صورت است.

نوره طیبات

برخی داروها: مصرف برخی از انواع داروها نیز می تواند باعث ایجاد موهای ناخواسته در صورت و بدن زنان شود، این داروها شامل گلوکوکورتیکوئیدها، سیکلوسپورین، ماینوکسیدیل و فنی توئین و غیره است، بنابراین هر زمان که دارو مصرف می کنید از پزشک سوال کنید و پس از مصرف هر دارویی در صورت احساس تغییر یا ناراحتی در بدن خود، بدون معطلی با پزشک صحبت کنید.

این مشکل رشد غیر طبیعی مو در صورت زنان مانند مردان را هیرسوتیسم نیز می نامند، چندین روش درمان خانگی هم برای ار بین بردن این موهای زائد وجود دارد که انجام این کارها آسان است اما اجازه دهید بگوییم که از بین بردن موهای زائد صورت برای همیشه امکان پذیر نیست، در عین حال داروهایی وجود دارد که معمولاً برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده می شود اما هیچ مدرک علمی برای آنها وجود ندارد.

پاپایا همچنین می تواند به عنوان یک درمان خانگی برای رفع موهای زائد صورت استفاده شود، یک مقاله تحقیقاتی موجود در وب سایت NCBI بیان می کند که پاپائین موجود در پاپایا ممکن است برای درمان هیرسوتیسم مفید باشد.

پاپائین فولیکول های مو را گشاد می کند که باعث ریزش مو می شود و می تواند از شر موهای زائد خلاص شود، به همین دلیل از این ترکیب در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می شود.

در عین حال، زردچوبه دارای خواص ضد التهابی، ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی است که می تواند در محافظت از پوست در برابر بسیاری از مشکلات مفید باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.