پرستارانی که الکل اتانول صنعتی به بیماران تزریق کردند

بزرگترین استفاده منفرد از اتانول به عنوان سوخت موتور و افزودنی سوخت است.

بزرگترین صنایع ملی اتانول سوخت در برزیل وجود دارد (بنزین فروخته شده در برزیل حاوی حداقل 20٪ اتانول و اتانول بی آب نیز به عنوان سوخت استفاده می شود).

امروزه تقریبا نیمی از خودروهای برزیلی قادر به استفاده از اتانول 100% به عنوان سوخت هستند که شامل موتورهای فقط اتانول و موتورهای سوخت انعطاف پذیر می شود.

موتورهای سوخت انعطاف پذیر می توانند با تمام الکل اتانول صنعتی، تمام بنزین یا هر مخلوطی از هر دو کار کنند.

برزیل از این جمعیت خودروهای اتانول سوز با زیرساخت های ملی بزرگ حمایت می کند که اتانول را از نیشکر تولید شده داخلی تولید می کند.

نیشکر نه تنها غلظت ساکارز بیشتری نسبت به ذرت دارد (حدود 30 درصد)، بلکه استخراج آن نیز بسیار راحت تر است.

باگاس تولید شده توسط این فرآیند هدر نمی رود، اما در نیروگاه ها به عنوان سوختی کارآمد برای تولید برق مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید جهانی اتانول در سال 2006 51 میلیارد لیتر (13.5 میلیارد گالن) بود که 69 درصد از عرضه جهانی از برزیل و ایالات متحده تامین می شد.

صنعت اتانول سوخت ایالات متحده عمدتاً بر ذرت استوار است.

طبق گزارش انجمن سوخت های تجدیدپذیر، تا 30 اکتبر 2007، 131 پالایشگاه زیستی اتانول دانه در ایالات متحده ظرفیت تولید 7.0 میلیارد گالن اتانول در سال را دارند.

72 پروژه ساخت و ساز اضافی در حال اجرا (در ایالات متحده) می تواند 6.4 میلیارد گالن ظرفیت جدید را در 18 ماه آینده اضافه کند.

با گذشت زمان، اعتقاد بر این است که بخشی از حدود 150 میلیارد گالن در سال بازار بنزین با اتانول سوخت جایگزین خواهد شد.

قانون سیاست انرژی 2005 مستلزم آن است که 4 میلیارد گالن “سوخت تجدید پذیر” در سال 2006 استفاده شود و این نیاز تا سال 2012 به تولید سالانه 7.5 میلیارد گالن افزایش خواهد یافت.

در ایالات متحده، اتانول معمولاً با بنزین به عنوان یک مخلوط اتانول 10٪ با نام مستعار “gasohol” مخلوط می شود.

این ترکیب به طور گسترده در سراسر غرب میانه ایالات متحده و در شهرهایی که طبق قانون هوای پاک سال 1990 برای اکسیژن رسانی به بنزین خود در طول زمستان ضروری است، فروخته می شود.

همانطور که در “تراز انرژی اتانول ذرت: یک به روز رسانی” گزارش شده است، انرژی بازگشتی بر روی انرژی سرمایه گذاری شده EROEI برای اتانول ساخته شده از ذرت در ایالات متحده 1.34 است (این انرژی 34٪ بیشتر از انرژی لازم برای تولید آن تولید می کند).

انرژی ورودی شامل کودهای مبتنی بر گاز طبیعی، تجهیزات کشاورزی، تبدیل از ذرت یا مواد دیگر و حمل و نقل است.

با این حال، سایر محققان گزارش می دهند که تولید اتانول انرژی بیشتری نسبت به تولید انرژی مصرف می کند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.