گل محمدی خشک غنچه و از بین بردن جوش صورت در دو روز

یکی از قدیمی ترین روش های شناخته شده برای نگهداری مواد غذایی، خشک کردن است.

این فرآیند می تواند باعث تغییراتی در برخی ویژگی های فیزیکی مانند رنگ، بافت و اندازه شود.

تغییرات شیمیایی، مانند از دست دادن طعم و مواد مغذی، می تواند در طول خشک کردن همرفتی رخ دهد، که معمولاً برای پردازش میوه ها و سبزیجات استفاده می شود.

اگرچه دو روش متداول برای خشک کردن گل محمدی خشک غنچه وجود دارد.

خشک کردن در آفتاب و خشک کردن در هوای گرم هستند، اما دارای معایبی مانند ناتوانی در رسیدگی به مقادیر زیاد برای دستیابی به استانداردهای کیفیت ثابت، مشکلات آلودگی و راندمان انرژی پایین هستند که وضعیت مطلوبی نیست برای صنایع غذایی.

در حالی که خشک کردن خورشید و هوای داغ دارای چنین معایبی هستند، گرمایش مادون قرمز نسبت به خشک کردن معمولی در شرایط خشک کردن مشابه مزایایی دارد.

گرمایش مادون قرمز (IR) یک فناوری بالقوه صرفه جویی در انرژی تا 50٪ و فناوری با کارایی بالا است که کاربرد آن در زمینه پردازش مواد غذایی هنوز در حال پیشرفت است.

مطالعات مقایسه خشک کردن مادون قرمز با تکنیک های مبتنی بر همرفت هوا نشان داد که روش تابش مادون قرمز (IR) سریعتر از روش های همرفتی است.

مطالعات گرمایشی مختلفی برای ارزیابی اثرات کاربرد آن برای خشک کردن گل رز با خشک کردن خورشیدی، خشک کردن آفتاب ، خشک کردن با هوای گرم و خشک کردن خلاء مایکروویو انجام شده است.

از این رو، هنگامی که به طور خاص به گیاه رز نگاه می کنیم، مشاهده می شود که مطالعات مربوط به اثرات روش خشک کردن لایه نازک مادون قرمز، به ویژه، بسیار محدود و یا حتی ناچیز است.

هدف از این مطالعه مشاهده اثرات دماهای مختلف خشک شدن، تعیین تغییر رنگ و سطح پیش بینی شده گلبرگ های رز و یافتن اثرات دما بر محتوای فنلی کل گلبرگ های رز بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.